Announcement

Collapse
No announcement yet.

HASAN DAGININ SIZISI

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• HASAN DAGININ SIZISI

Hasan Daginin Sizisi...

Hasan Dagi bütün heybeti ve hasameti ile Aksaray´in ve cevresine güzellik katarken...

Uzaktan bakanlarin gözlerini kamastirirken...

Hasan Dagi kendi icinde, kalbinin derinliklerinde inceden inceye bir sizi ve sizini yaninda yine inceden bir rahatsiz edici "tak, tak" diye bir ses...

Hasan Dagi bu ince sizi ve sesin oldugu böldeye bir bakiyor...

Kücücük bir adam. Adam elinde kazma ve demir keski ile kendisinden kücük, kücük parcalar kopartigini görüyor!

Görünce, kalbinin sizisi daha cok artiyor. Uzaktan kendisine bakanlarin gördügü GÜZELLIGI kendi HEYBET ve HASAMETINI görmeden, kendi degerini bilemeden...

Ici titreyerek, söyle sizlaniyor.:

- Heyy Allah.c.c´im keske su kücük adam ben olsaydim! Ne kadar güclü ne kadar degerli ki benim parcalarimi istedigi gibi kopartabiliyor!

Böyle der demez karsisina bir Melek cikiyor...

- Allah.c.c istegini kabul etti. O gördügün insanin yerine gecmek istiyormusun?

Hasan Dagi..

- Evet istiyorum!

Demesi ile birlikte birden kendisini, Hasan Daginin eteklerinde kaya yontan bir tasci olarak buluyor.

Ve her gün Hasan Daginin eteklerinde kayalardan tas cikartmaya devam ediyor.

1 gün 2 gün 3 günderken Hasan Daginin eteklerinde tas cikartmaya devam ederken bir gün sicaklardan öyle bunaliyor, öyle bunaliyor ki. Söyle yukari dogru bakiyor günese bakarak...

- Heyy Allah.c.c´im keske günes olsaydim... Günes ne kadar sansli ve ne kadar heybetli her gün dünyayi aydinlatiyor. Diye icinden gecirir gecirmez...

Birden kendisini GÜNES olarak buluyor!

Günes olarak 1 gün 2 gün 3 gün sevincle dünyaya doguyor, dünyasi istiyor dünyaya enerji veriyor...

Ve bir gün bulutlar, dünya ile arasina kap karanlik bir perde örüyor!

Bulutlarin dünya ile arasina girdigini gören Günes hemen...

- Hey Allah.c.c´im keske Bulut olsaydim baksane ne kadar güclü Dünya ile aramiza PERDE cekecek kadarda heybetli! Diye icinden gecirir gecirmez...

Birden kendisini BULUT olarak buluyor...

Bulut olarak sevincle 1 gün 2 gün 3 gün simsekler caktiriyor, yildirimlar düsürüyor. Yagmurlar yagdiriyor...

Ve nihayet bir gün bir Rüzgar esiyor..

Bulutlari PAMUK gibi saga, sola savuruyor...

Rüzgarin kendisini pamuk gibi savurdugunu gören Bulut bu kez icinden...

- Hey Allah.c.c´im keske Rüzgar olsaydim bak Rüzgar ne kadar sansli ve güclü istedigi gibi esiyor, gürlüyor...

Der demez birden kendisini Rüzgar olarak buluyor...

Rüzgar olarak yine 1 gün 2 gün 3 gün esiyor, gürlüyor, dallari kökünden söküp savuruyor...

Ve bir gün yine bütün azameti ile eserken yolu Aksaraya ugruyor ve ese, ese Aksaray´in simgesi Hasan Dagina sarpiyor. Ugrasiyor cabaliyor ama Hasan Dagini 1 santim bile etkileyemedigini görünce bu kez icinden.

- Hey Allah.c.c´im keske Dag olsaydim diye icinden geciriyor!

Ve tabii ki birden kendisini "Hasan DAG" olarak buluyor...

Hasan Dagi, kendisini buluyor ama yine kendi icinde, kalbinin derinliklerinde inceden inceye bir sizi ve sizini yaninda yine inceden bir rahatsiz edici "tak, tak" diye bir ses...

Ve yine bakiyor ki... Kücücük bir adam eteklerinde kalbini sökercesine kendisinden kücük parcalar kopartiyor...

Evet biz insanlarin durumu tipki bu Hasan Dagi hikayesinde oldugu gibi...

Hep baskalarina bakarak, baskalarinin bizden daha sansli oldugunu bizden daha mutlu oldugunu düsünür ve sanariz...

Halbu ki öyle degil. Herkes kendi hayatinin, kendi imkanlarinin degerini bilse bir cok sorun kendiliginden cözülecek...

Ama nefis insani rahat birakmiyor...

Hep baskalarinda olan imkan ve olanaklari bizlere daha güzel ve saasali göteriyor.
    Arti icimizde ki ic güdü "huzur veya mutlulugu hep UZAKLARDA daha da UZAKLARDA" ariyor...

Her istedigine ulasan bir cok kiside hep eski halini hayal eder. "keske eskisi gibi olabileydim!" der..

O zaman yapabilecegimiz tek sey "elimizdekilerin degerini bilmek" ve mutlulugun icimizde yani IMAMNIMIZDA oldugugunu görmek kendimiz ile mutlu olmak...

Kendimiz olabilmek dilegi ile.

Baki Selamlar.

Münür Catoglu
Working...
X