Announcement

Collapse
No announcement yet.

HÂTIRA ... .ANNEM HEP SENİ BEKLEDİ

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• HÂTIRA ... .ANNEM HEP SENİ BEKLEDİ

Balıkesir’de eski ayakkabı tâmircisi ihtiyar bir Cevdet Amca vardı. Bir akşamüstü konu Çanakkale’ye gelince ağlamaya başladı ve şöyle devam etti:
    (Rahmetli babam Hafız Ali, Çanakkale’de kaldığında, anamın karnında 7 aylıkmışım. O’nu hiç tanımadım. Bir fotoğrafı bile yoktu. O günler çok zor günlerdi. Seferberliğin sıkıntıları, Kuva-yı Milliye zamanı, işgal yılları… Kıtlık, yokluk, yoksulluk... Çocukluğumuz hep ekmek peşinde sıkıntıyla geçti. Ama anam, benim çocukluğumdan itibaren her sokağa çıkışta, her nereye giderse yanıma gelir ve;
    - Oğlum ben pazara gidiyorum, baban gelirse beni hemen çağır ha!
    - Ben teyzenlere gidi-yorum, baban gelirse beni hemen çağır ha!
    - Ben komşulara gidi-yorum, baban gelirse beni hemen çağır ha! derdi.
    Anam babamı bekledi durdu. Büyüdüm, dükkân açtım. Annem yine her ne-reye gitse dükkâna gelir, gideceği yeri söyler ve; “Baban gelirse beni hemen çağır ha!” diye eklerdi... Günü geldi ağırlaştı. Ölüm döşeğinde bizimle helâlleşti.
    “Bana iyi baktınız. Hak-kınızı helâl edin!” dedi.
    Bana döndü yavaşça şöyle dedi:
    “Baban gelirse, ona annem hep seni bekledi de!” dedi. Birden irkilerek doğruldu ve kapıya doğru gülümseyerek;
    “Hoş geldin bey, hoş geldin!..” diyerek rûhunu teslim etti. ) 30.04.2017
    Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Zaferi

ZEKÂ BULMACASI.............GÖZ YANILMASI

Yukarıdaki şekilde, ortadaki noktaya çok dikkatli olarak 10-15 saniye kadar bakılırsa, kenarlardaki gri kısımlar beyaza dönüşüyor.

Working...
X