Announcement

Collapse
No announcement yet.

YARIN ... ... .SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YÜRÜYÜŞÜ

Collapse

Unconfigured Ad Widget

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• YARIN ... ... .SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YÜRÜYÜŞÜ

1914 yılında Rus kuvvetlerini püskürtmek için Enver Paşa komutasında, 100 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik’i anmak için, son yıllarda Ocak ayının ilk Pazar günü, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen, her yaştan binlerce kişi şehitleri için yürüyor. Sarıkamış dışında da birçok şehirde bu yürüyüşler düzenleniyor.
    Gençlerimize tarih bilincini kazandırmak, vatan sevgisini aşılamak ve milli benlik duygusunu artırmak için, atalarımızın göstermiş olduğu fedakârlıklardan yola çıkarak toplumumuzda vatan savunması uğrunda çekilen sıkıntıları yerinde göstermek, vatan sevgisi aşılamak amacıyla her sene Ocak ayının ilk Pazar günü Sarıkamış’ta bir yürüyüş yapılıyor.
    Sarıkamış ilçesinin Soğanlı ve Allahüekber dağları arasındaki Kızılçubuk zirvesinde binlerce genç, soğuk havaya ve kar yağışına rağmen ellerinde Türk bayrakları taşıyarak tekbir ve salevâtlarla Yukarı Sarıkamış Şehitliği’ne doğru yürüyüşe geçiyor. Tören alanında, erzak ve Türk bayrakları dağıtılıp, şehitler için, Kur’ânı kerîm ve Mevlid okunuyor.

ZEKÂ BULMACASI

Ahmet’in 1000 tane madenî parası ve 10 çantası var. Bu paraları çantalara öyle dağıtmak istiyor ki, 1 ile 1000 arasında herhangi bir sayıda madenî parayı almak için, sadece birkaç çanta seçerek almak istiyor. Bunu nasıl yapabilir? (Cevabı yarın)

FIKRA......... BAKIŞ

İskoçyalının biri arkadaşına;

– Bindiğim otobüsün şoförü kontür basmamışım gibi, bana öyle hiddetli hiddetli baktı ki...
    – Peki sen ona ne yaptın?
    – Ben de, sanki kontür basmışım gibi ona daha şiddetle ve hiddetle baktım!..

Working...
X