DÜŞÜNCE Ahlak Üzere

Delikan27

Yönetici
Yetkili
Katıldı
10.03.2018
Puanlar
8
Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber.s.a.v efendimiz "Ben GÜZEL AHLAKI tamamlamak icin geldim!“ demis.

Ama Islam devletlerinin hepsinden AHLAKI degerli kaldirmak icin calisildi ve hala calisiliyor.

Bugün AHLAKSIZLIGI ISLAM ile es görmenin esas altinda ki ana etkenler arasinda MÜSLÜMAN görünümünde ki neye inandigini bilmeyen Yüzmilyonlarca MÜSLÜMAN var.

HIRSIZIDA ARSISIZDA KENDINI MÜSLÜMAN görüyor ama HIRSIZLIGIN ARSIZLIGIN ISLAMDA YERI olmadigini algilamiyor hatta bir cogu normal hakki olarak görüyor!

Sebebi son 100 hatta 150 senedir adi Islam kendi ne oldugu belli olmayan yerlerde verilen egitim sistemleridir...

Örnegin Türkiye'de 110.000 (yüz on bin ) cami var. Ve bir o kadarda Kuran Kursu...

Ama hic bir hocanin EGITIM verme hakki yok! Egitim verme hakki olmadigi gibi HOCALIGI sadece basit bir MEMURLUKTAN baska bir sey görmeyen maasi icin HOCALIK MESLEGI secen binlerce kisi var!

Hatta azimsanmayacak kadar ISLAMA ve Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Muhammed.s.a.v efendimize inanmayan ATAIST/ATEIST PKKCI ZERDÜSÜ HINDU BUDIST SII vs Hoca ve Imam var! Bunlarda hic inanilmayacak kadar coklar!

Bunun yaninda birde degisik cemaat, tarikat, teskilatlar var...

Bunlarda ayri bir dert!

Örnegin katildigimiz bir Camii Imamini ele alallim..
Cuma kildirmaktan baska hangi faaliyetleri var?

Güzel AHLAK üzerine hangi hoca veya imamin UYGULAMALI ders verdigini gördük? (Istisnaler kaideyi bozmaz).

Bir cok Imam veya hoca Vakit namazina bile gelmiyor!

Türkiye'de 110.000 Imam ve hoca varsa hoca basi ortalama 750 cemaat düsüyor. Ataist/Ateist PKKCI ZERDÜSÜ MECUSI HINDU BUDIST SII vs itikatine inanan hocalardan hangisi 750 kisinin icinden kac kisiyi etkileyebilir ve GÜZEL AHLAKI asilayabilir? Hepsi kendi görüsüne göre bir AHLAK ASILAMAYA calisir!

Bu tür Imam ve Hocalarin hepside Islam ve Peygamer.s.a.v efendimizin düsmani oldugu adi ISLAM kendi ne oldugu.belli olmayan MÜSLÜMAN ÜLKELERINDE AHLAKSIZLIK bitmez...

Birde cemaat, tarikat ve teskilatlarimizin KENDINE göre Islam anlayisi ve AHLAK görüsü var ki evlere senlik...

Kendi cemaat, tarikat ve teskilatindan olmayalari AHLAKSIZ ve MÜSLÜMAN bile görmeyen anlayis sonucunda Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Muhammed.s.a.v efendimizin güzel AHLAKI yerine kendi SEYH, Baskan ve Liderlerinin görüsleri üzere bir AHLAK anlayisi asilamaya calisildigi icin büyük bir kaos icindeyiz...

Bu kaostan tek kurtulus yolu...

Yanlis veya dogru Diyanet Vafkinin catisi altimda toplanip diyanetin icinde ki hoca ve imamlari temizleyerek Peygamber.s.a.v efendimizin güzel AHLAKINI asilayacak imam ve hocalari göreve getirmek ile ise baslanilmali.

Kuran Kurslarinda sadece Kuran ögretilmemeli.

Güzel AHLAK üzere olan her sey ögretilmeli.

Top Bottom