SOKAK AHMET DAVUTOĞLU'NUN 'GELECEK PARTİSİ'NE OY VERİR MİSİNİZ? ŞAŞIRTAN ANKET

Sadullah

Tanınmış üye
Katıldı
20.09.2019
Puanlar
8
AHMET DAVUTOĞLU'NUN 'GELECEK PARTİSİ'NE OY VERİR MİSİNİZ? ŞAŞIRTAN ANKET

İşte Ahmet Davutoğlu'nun alacağı oy oranı Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'yle ve Ali Babacan'ın kuracağı partiyle ilgili Ahsen Tv'nin yaptığı sokak röportajlarında değerlendirmeler Son seçim anketi sonuçlarından detaylar! AKP, CHP, MHP, İYİ Parti... Ahmet Davutoğlu, Akparti'den ayrıldıktan sonra parti kurma çalışmalarına başladı ve 'Gelecek Partisi' adlı partiyi kurdu. Biz de Ahsen tv olarak "Davutoğlu'nun kurduğu 'Gelecek Partisi'ne oy verir misiniz, Davutoğlu, kurduğu partiyle kimlerden oy alır?" Diye vatandaşa mikrofon uzattık Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Buyrun iyi seyirler... Eylül ayında AKP'den istifa ettikten sonra Cuma günü Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakan Ahmet Davutoğlu, 132 üyeli Kurucular Kurulu'nun ilk toplantısında üyelerin tamamının oyuyla partinin genel başkanı seçildi. 60 üyeli Parti Yönetim Kurulu (PYK) ile Etik Kurulu ve Disiplin Kurulu'nun asıl ve yedek üyeleri de belli oldu. Gelecek Partisi'nin 16 Başkanlık Kurulu üyesinin ise gelecek hafta Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılacak toplantıda PYK üyeleri arasından belirlenmesi bekleniyor. Gelecek Partisi'nde yönetim belli oldu Olçok, Mahcupyan yönetimde Yapılan oylamada, aralarında eski AKP milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Feramuz Üstün, Selçuk Özdağ, Abdullah Başçı, Cuma İçten; başbakanlığı döneminde Davutoğlu'nun danışmanlığını yapan gazeteci Etyen Mahcupyan, gazeteci Hakan Albayrak; AKP'de il başkanlığı görevlerinde bulunan Mustafa Nedim Yamalı, Selim Temurci, Yeşim Karadağ, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitiren AKP'nin iletişim stratejisi danışmanı Erol Olçok'un eski eşi Nihal Olçok, eski Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın da bulunduğu 60 isim PYK üyeliğine seçildi. Toplantıda ayrıca 7 üyeli Parti Disiplin Kurulu üyeleri ile 5 üyeli Parti Etik Kurulu üyeleri de yedekleriyle birlikte belirlendi. Ahmet Davutoğlu kimdir? Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu. Uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, büyükelçilik ve danışmanlık görevlerinin ardından 2009 yılından beri Dışişleri Bakanlığı görevini yürütmektedir. 1 Mayıs 2009'da, Dışişleri Bakanı olarak TBMM dışından atandı. 58., 59. ve 60. hükümetler döneminde başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve hem bakanlık hem de cumhurbaşkanlığı görevlerinde Abdullah Gül'e dış politika başdanışmanlığı yaptı. 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak kongrede AK Parti'nin Recep Tayyip Erdoğan'dan sonraki genel başkanı ve 62. Hükümet'in Başbakanı olması bekleniyor. 24. Dönem Konya Milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Evli ve dört çocuk babası olan Ahmet Davutoğlu; İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi Bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde de doktorasını yaptı. Malezya International Islamic University'de çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi Bölümünü kurdu ve başkanlığını yürüttü. Doçentlik unvanını aldı ve Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi oldu. Silahlı Kuvvetler ve Harp Akademilerinde ders verdi. Başbakan Başmüşavirliği ve Büyükelçilik görevine atandı. Profesör olarak Beykent Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanlığının yanı sıra, Marmara Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Dış politika konusunda çok sayıda eseri bulunmaktadır. 60. Hükümette Dışişleri Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette aynı görevi yeniden üstlendi. İngilizce, Almanca ve Arapça bilen Davutoğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır. #Anket #ahmetdavutoğlu #gelecekpartisi #akparti Anketi haberleri I Son anket sonuçları I Seçim anketi haber Gelecek Partisi logo ve sloganı nedir? Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanlığı'na Gelecek Partisi'nin kuruluş başvurusunu 12 Aralık günü gerçekleştirdi. Yeni partinin Kurucular Kurulunu ve ilkelerini ise Bilkent Oteli'nde düzenlenen programda açıkladı. Peki, Gelecek Partisi logosu, sloganı nedir? Gelecek Partisi kurucuları kimler? Gelecek Partisi'nin toplantısı, Bilkent Oteli'nde düzenlendi. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve ilkelerini halka bildirdi. Katılımcı demokrasi yanlısı bir parti olacaklarını belirtti. 150 kişilik kurucular kurulu ile Gelecek Partisi hakkında ayrıntılı bilgiyi derledik. İşte detaylar... GELECEK PARTİSİ SLOGANI Temel ilke olarak 'özgürlükçü laiklik' ve 'çoğulcu din' anlayışını benimseyen Gelecek Partililer, siyasi icraat ilkelerini ise ortak akıl ve katılımcılılık şeklinde tanımaldı. Parti hakkında ayrıntılar paylaşıldığı sırada salonda, ''Gençlik burada hocasının yanında" sloganı atıldı. Partinin hazırlanan afişinde ise ''Güven, Huzur, Gelecek!'' sloganı kullanıldı. ahmet davutoğlu iletişim ahmet davutoğlu twitter ahmet davutoğlu manifesto ahmet davutoğlu parti ahmet davutoğlu eşi ahmet davutoğlu ofis iletişim gelecek partisi logo png

Top Bottom