DÜŞÜNCE Biz ve Digerleri...

Delikan27

Yönetici
Yetkili
Katıldı
10.03.2018
Mesajlar
5
Tepki puanı
7
Puanlar
8
Yaş
52
Ben IRKCI biri degilim. Ama Türküm, Türk olmak ile gurur duyuyorum.

1986´dan beri Islami Cemaatler ile hasir nesirim. 1991´de Velbert´e Milli Görüs Camii´de alta ki düsüncemi orada bulunan arkadaslara acikladimgim zaman, büyük bir tepki ile karsilasmistim. Ama ben hala ayni düsünceyi tasiyorum...

- Allah.cc. Türk Milletine özel bir halvet vermis, bu halveti ile yillarca bügün ki Kazakistan Altay ve Mogol Bozkirlarinda, Cin Seddi yapilana kadar At üstünde, kilic-kalkan ile savastilar.

Bu savas Türk Milletinin Savascilik ruhunu elde etmesi icin Allah.cc. tarafindan özel bir lütfü ile ANTREMAN niteligini tasidi.

Ve Mogol Bozkirlarinda At üstünde, kilic-kalkan ile savasarak ANTREMAN yapan Türk Milleti Cin Seddinin kapanmasi ile batiya akina basladi.

Batiya geldiklerinde Islam ile tanistilar. Ve ISLAM ile SEREFLENEN Türk Milleti Doguda savas antramanlari ile elde ettikleri tercübeye dayanarak ISLAMIN payidarligini yapmaya basladilar.

Gazneliler, Selcuklular ve en sonunda Osmanlilar ile ISLAMIN BAYRAKTARLIGINI üstelendiler.

Ardindan cöküs basladi, defalarca Viyana kapisina dayanmis olan OSMANLILARIN torunlari, cöküsten sonra,isci veya amele olarak yani MODERN KÖLE olarak Avrupaya rahatca girdiler.

Bugün Avrupada Milyonlarca Türk var ve bu Türkler icinde, okuyanlar teknoloji ile ugrasanlar ve her gecen gün belirli yerlerde görev alanlar cogalmakta.

Buda su anlama geliyor. Dün AT üstünde kilic-kalkan ile antreman yapan Türkler bu gün Avrupada KALEM ve CETVEL ile ANTREMANA baslamislardir.

Buda önümüzde ki 100 yil icinde GÜNESIN BATIDAN dogusuna vesile olacaktir. Cünkü Kalem ve Cetvel ile ANTREMAN yapan Türkler bunu er veya gec kendi vatanlari icin kazanca cevireceklerdir.

........

Atalarimizin cok güzel, tesbitleri olmustur. Bazi tesbitleride tarihe kayit olarak; ATA SÖZÜ niteliginde bugünlere ve bundan sonra yarinlara ihdas olacaktir.

Simdi bunlardan birisini hatirlayalim. AKLIN YOLU BIRDIR!

Bu söz o kadar manalar icerir ki anlayana, görene ve KENDISINI bilene REHBERLIK yapar.

Bütün dünyada, ayni adi ve ayni ideali tasiyan kisiler DERNEKLESMEYE giderse. Öncelik ile bir merkez üstü kurarlar.
( Ama bu bizim Türkiyede böyle olmaz, olmasininda suan imkani yok. Sebeplerini alta yazacagim )

Örnegin Kontrad Adenauer Vafki Almanya merkezli bir vakif olup, Türkiyede CHP ve PKK zihniyetini destekleyen bir kurumdur. Türkiyede de kurumlari, kuruluslari vardir, ama hic sesi cikmaz, kimse tarafindan hissedilmez bile. Ve hep Almanya ile birlikte hareket ederler. Almanyada ki PKK, DEVSOL. CHP gibi parti ve DERNEKLER gibi bir cok kurumun icinde bu vafkin AJANLARI bulunur. Ve bu vakif PKK´yi ve HEDEFI ISLAMA DÜSMANLIK OLAN OLUŞUMLARI MADDI OLARAK el altindan destekler.Ve desteklemeyede hala devam ediyor! Islami kuruluslarida, maddiyat ile desteklemeye zaten gerek duymaz cünkü ISLAMI cemaatlerin icinde büyük cogunluk SAF ANADOLU cocugudur ki. Büyük cogunlugu SAMIMIYET icindedir. Bunlarin samimiyeti ile ADENAUER VAFKI gibi kuruluslar, TÜRKIYE INSANINI cok güzel bir sekilde rahatca yönlendirirler. Ve yönlendiriyorlarda. BURADA insanin aklina Islami cemaat veya teskilatlarda AJAN BULUNDURMUYOR anlami gelmemeli. Tam tersi Islami cemaat ve teskilatlarin icinde azicik sivrilen öne plana cikan her fert kendini bulunmaz Hint Kumasi sanarak bulundugu cemaat ve teskilati bölmeye ADAY bir DAVA ADAMIDIR!!!
Bunun icin birsürü örnek verebilirim.


MASONLUK TESKILATI, BILDERBERG KURULUSU, LIONS LOCASI gibi DERNEKLERSE yine Amerika Yahudi kökenli olup bütün dünyayi yönetirler. Ve yönetiyorlarda..
MASONLUK ILE POLITIKACILARI.
BILDERBERGLIK ILE IS ADAMLARINI
LIONSLUKLA Ögetim üyelerini ( Ögretmen, Docent, Prflar vs ) YÖNLENDIRIRLER ve yönetirler..

Hepsi TEK MERKEZDEN.

Simdi siz diyeceksiniz ki bu olaylar ile bizim DERNEKLESME ve OLAYLARIN ne alakasi var.

Bakiniz. Bu yukarida saydigim kurulus ve kurumlar 1500 tarihinden beri ICIMIZE sinmislerdir.
Bunlarin biz Türk toplumuna asiladiklari bir uygulama var.

ETKKI PISKOLOJISI! Kabacasi KOYUN PISKOLOJISI! ( Aciklamasini alta göreceksiniz örnekleri ile )

31 Mart 1492, Ispanya Yahudileri icin Osmanli topraklarina büyük göcün baslangic tarihi oldu. Bu tarihte yayinlanan sürgün fermani ile 200 binden fazla Seferad Yahudisinin yaklasik yarisi, Sultan II. Beyazit (1481-1512) zamaninda Osmanli topraklarina yerlestiler. Daha sonra da, Kudüs de dahil olmak üzere, özellikle büyük sehirleri tercih eden Yahudiler, buralarda ticarette ve yönetimde söz sahibi oldular.

Göcmenler hemen hemen geldikleri andan itibaren yükselmeye basladilar. Aralarinda Ispanya'da iken yüksek görevlerde bulunmus olanlar derhal saraya alindilar, bu kisiler Osmanli maliye ve dis islerinde söz sahibi oldular. Hatta denilebilir ki, 16. yüzyilda Osmanli Imparatorlugu'nun yönü, bu danismanlarin fikrine göre de tespit edildi." (Türkiye Yahudileri, Moshe Sevilla-Saron, sf.42)

OSMANLI DEVLETINDE ILK YAHUDI LOBISI; NASI'LER

Kuskusuz Osmanli Imparatorlugu'nda yasayan Yahudilerin en önemlileri arasinda, Kanuni Sultan Süleyman döneminde yasamis olan Donna Gracia Nasi ile yegeni Josef Nasi bulunmaktadir.

Nasiler, Israil tarihine gecmis baslica Yahudi ailelerindendir. Muazzam bir servete sahip olan bu aile Avrupa'nin en güclü hükümdarlariyla arkadaslik iliskileri kurmus, Osmanli Sarayi'nda cok önemli görevlere ulasmis, Yasef Nasi, siyasal Siyonizmden 350 yil önce, Israil ülkesinde özerk bir Yahudi kolonisi kurmayi tasarlamistir." (Türkiye Yahudileri, Moshe Sevilla-Saron, sf.44)

Her zaman Osmanli yönetiminden cok hosnut olduklarini söyleyen Yahudiler, bu devletin topraklarinda özgürce yasadilar. Siyonizm de ayni dönemde filizlenmeye basladi.

Donna Gracia, Yahudi kaynaklarinca tarih sahnesine cikan Yahudi kadinlarin en büyüklerinden biri olarak kabul edilir. Donna Gracia'ya bu önemini kazandiran sey maddi gücü ve Avrupa'daki iliskileri sayesinde, Avrupali converso (dönme) soydaslarina sagladigi olanaklar oldu. Gracia Nasi bir keresinde Ancona kentinde baski altinda bulunan Yahudilerin durumu hakkinda Kanuni Sultan Süleyman'a basvurmus ve Kanuni'nin bu Yahudilerin kendi tebasinda oldugunu söylemesi üzerine, Ancona Yahudilerinin büyük bir kismi Osmanli'ya göc etmislerdir. Ayrica Gracia Nasi, Osmanli kentlerinde pek cok sinagog kurmustur.

Yasef Nasi'ye gelince, Nasi'nin önemi, Siyonizm fikrini, Israil Devleti'nin 1948'de kurulmasindan dört asir önce tasiyor olmasiydi. Nasi, Osmanli topraklari üstünde özerk bir Yahudi kolonisi kurmak istemisti.

"Yasef Nasi Portekiz'de dogmustur, ancak köken itibariyla Ispanyol Yahudisidir. Yavuz Sultan Selim'in gözüne girmeyi basarmis Osmanli Sarayi'nda saygin bir yer edinmistir. Nasi, Kanini Sultan Süleyman'a Filistin'in Tiberya sehri ve cevresini Yahudiler icin imtiyazli bir bölge olarak kabul ettirmistir." (Israel: A History of Jewish People, Refus Learsi, sf.331)

Kanuni Sultan Süleyman Osmanliya en büyük hizmeti yapmis ve Osmanlinin yükselik devreninde en uc noktaya kadar götürmüstür.

Kanuni Sultan Süleymanin Hürrem Sultan ile evlenmesi ise, Osmanlinin SONUNU hazirlamaya ve sonuc olarak bugünlere gelmemizde yol acan en büyük etken olmustur.

Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman'a bir kiz, dört oglan cocugu dogurdu. En büyük oglu Mehmet Sehzade tahta cikamadan öldürüldü. Ikinci oglu Selim tahta cikti. Diger cocuklari da Beyazit ve Cihangir Sehzadelerdir. Kizi Mihrimah Sultan'i Vezir-i Azam Rüstem Pasa ile evlendirerek Vezir-i Azam'la bir ittifak olusturdu.

Hürrem Sultan' Kanuni'yi etkileyerek Kanuni, yeniceriler tarafindan cok sevilen oglu Mustafa'yi kendisini tahttan indirmeyi planladigi inanciyla öldürttü. Ondan sonrada gizliden, gizliye kardesler arasinda ki TAHT savasi basladi.

Ve yine ayni Kanuni Sultan Süleyman, Bati diyarina yaptigi savaslarda büyük basarilar kazanan Kanuni Süleyman, bu sayede Bati devletleriyle özellikle de Fransa'yla yakin siyasi iliskiler kurmasina yol acmistir. Fransa'ya verilen ve ileriki yillarda Osmanli'nin ekonomik yönden cökmesine yol acan kapitülasyonlar Kanuni Süleyman zamaninda taninmistir ancak bu kapitülasyonlarin verildigi antlasmada Kanuni Sultan Süleyman bir sart eklemistir,"Kapitülasyonlar sadece 2 hükümdarin (Fransiz krali ve Kanuni) hayati boyunca gecerli olacaktir.Yani 2 hükümdarda ölürse kapitülasyon antlasmasi gecersiz sayilacakti. Ancak Kanuni öldükten sonra Fransiz hükümeti bu cok degerli ve karli kapitülasyonlari kaybetmemek ve sürekli hale getirmek amaciyla Osmanli hükümetine baski yapmis ve basarili olmustur.

Bunun sonucu olarakta, 1590´li yillardan sonra Osmanliyi yönetenler Fransa icinde egitlmeye ve egitenlerin Osmanli yönetimine gelmesi ile devam etmis ve daha sonra Osmanli topraklasi icinde Fransiz kolejleri, liseleri. Galatasaray Lisesi, Robert Koleji gibi DIS mihraklarca yönetilen OKULLAR acilmis. Bu okullardan cikanlarsa, devletin yönetimine GETIRILMISTIR.

Yüz yillardan beri bizdenmis gibi görünen ama bizden olmayan kisiler bizleri EGITTI, YÖNETTI vs..

Bu egitim ve yönetim sonucunda biz Türk Milletinde

ETKI PISKOLOJISI OLUSTU!

Etki Piskolojisi nedir?

Mesela koyunun birisi, yanlislika bir ucurumdan atlasa, diger koyunlar hic düsünmeden atlayanin arkasi süre atlarlar. Ve hepside telef olur giderler.

Biz Türk Milletinde de maalesef böyle bir PIKOLOJI var.

Örneklerini sunacagim.

Örneklerini taa 100´yilar öncesine degil bugünlerden sunacagim. Ve Ankara´da, Istanbulda, yasayanlardan degil kendi Camili insanimizdan sunacagim ki. Ne demek istedigimiz cok iyi anlasilsin.

1960´li yillarda Camilide Almanyaya gelmek icin bir akim baslamisti. O zaman tasi, taragi toplayan Almanya´ya gelebilmek icin yollara düstü. Hic kimse gelecekte ki zararlarini veya faydalarini arastirmadi. Herkesin bir tek hedefi vardi. O GIDIYOR BENDE GITMELIYIM!!

Ardindan, 1970´li yillarda burada calisanlar, köyden BAG VE TARLA alma yarisi basladi.
Yine kimse arastirmadi. Yine herkesin bir hedefi vardi. O aliyor BENDE ALMALIYIM!
( Bugün yanilmiyorsam, en fakrimizin bile 10 dönüm tarlasi bulunmakta. Ama ne kedisini dogru dürüst faydalanmakta nede bir baskasi. 100´lerce dönüm tarlasi olanda memnun degil, 10 dönüm tarlasi olanda memnun degil. Cünkü cogunluk isi bilerek degil, O YAPIYOR BENDE YAPIM ANLAYISI ile yapiyor )

Ve yine Traktor alma modasi basladi. O aliyor bende alim!
( Bu gün yanilmiyorsam her kapida sanki ÖZEL ihtiyac arabasi gibi birer Traktör var. Halbu ki bana göre bizim köyün bütün tarlalarina 5-10 bilemedim 15 Traktör yeterde artat bile. Isi bilerek yapilmis olsa. 3-4 kisinin Traktör kiralama merkezi olsa, hem kendisi kazanir hem bu vesile ile en az 40-50 kisi SOSYAL haklara sahip olarak calisabilir. Hemde tarla sahipleri GERCEK anlamda CIFTICILIGI yapar. )

Catili ev yaptirma gelenegi basladi. Ardindan herkeste catili ev yapma gelenegi basladi.
( Halbu ki bizim köye cati sisteminden daha cok DÜZ sistem daha iyi olur. Nedeni. Cifcilik ile ugrasan köylümüz, salcasini yaptigi domatesini tozun topragin üstünde kurutuyor! Veya kayisi sirinin, elma kakini, vs yine topragin üstüne sererek kurutuyor ki SAGLIKLI oldugunu kimse bana inandiramaz. Evler DIK cati yerine düz cati yapilsa, SIR, KAK gibi kurutulan yiyecekler CATIDA cok daha temiz ve hijyenin mekanda kurutulabilir. )

Ve Avusturya´ya gelme gelenegi basladi ardindan herkes Avusturyaya gelmeye sevdalandi.
( Hic kimse, oldugu yerde Avusturyadan daha iyi olanaklari cevremizde gelistirmeyi düsünmüyor. Düsünmedi. Herkesin DEVLETTEN beklentisi var. Ama kimsenin DEVLETE verecek bir seyi YOK! Ama akli selim is yapildiginda köydede olsa insan Avusturya´danda, Almanya´danda cok iyi isler yapabilirler. Ve nihayet yapabilenlerde var. Örnegin Mahmut Bozkurt, Ercan Yesilöz, Eren Sözen, bunlar Almanya´da olmadanda cok basarili isler yapabiliyor ve hatta bir kac kiside olsa yanlarinda calistirabiliyorlar. )

Ve bunun gibi ETKI piskolojisini 1000´lerce cikartabiliriz.

Son olarak, birde burda ki yani Avrupada ki Türklerden örnek verecegim.

Türkün biri, kaldigi yerde bir market acmis olsa, aradan 1-2 ay gecmez hemen actigi yerin 50-100 metre ilerisine bir baska Türkte market acar. Hic düsünmez kazanabilirmiyim, ben acinca öteki ne olur vs. Ve yetmiyormus gibi öylesine bir REKABETE girerler ki. Ne kendisi kazanir, ne digerine kazandirtir. KARIN TOKLUGUNA HAMALLIK yapar. Bu DÖNER icinde ayni, diger is dallari icinde ayni.

Avrupada olanlar etrafina baksin muhakkak ki KARIN TOKLUGUNA calisan bir sürü DÖNERCI ve BAKKAL, BERBER vs vardir.
 


yilmaz

Yönetici
Yetkili üye
Yetkili
Katıldı
10.03.2018
Mesajlar
28
Tepki puanı
16
Puanlar
18
İnternet sitesi
www.delikan.org
Eline sağlık güzel yazı olmuş Allah razı olsun:love:
 


Benzer konular

Top Bottom