SÖZ ŞİİR Fakirin ekmeği tatlı olur - 3 kıssa 3 hisse - Allah'a dua - Hayati İnanç

Hayatı

Aktif üye
Katıldı
19.09.2019
Mesajlar
43
Tepki puanı
8
Puanlar
8
Fakirin ekmeği tatlı olur - 3 kıssa 3 hisse - Allah'a dua - Hayati İnanç


Hayati İNANÇ Fakirin ekmeği tatlı olur oğlum, Fakiri , fukarayı , muhtacı , gözetmek. Belaya sabır , Nimete sabır , Allah'a dua ve Allah'a tevekkül. Kelimeler sevgi ister , güzel söz kalbe şifadır , Güzel yaşamak ve güzel söylemek. Tatlı sözü , doğru sözü ve İnsanın kendini geliştirmesine yardımcı olacak tavsiyeleri 3 Çok Güzel Kısadan Hisse ile ders çıkarılması gereken kişisel gelişim rehberi olan özlü ve anlamlı güzel sözleri , eğitici , eğlenceli , ve bilgi edinmeye vesile olan tavsiyeleri ve bir çok güzelliği bir araya toplayarak gönüllü sosyal sorumluluk ve sosyal farkındalık projeleri olarak hazırlamış olduğumuz içeriği beğenilerinize sunuyoruz. ► Hz. Peygamberin, bütün ümmeti en çok sevindiren haberi "EL MER-U MEA MEN EHABBE" "Kişi sevdiği ile beraberdir." ► KONULAR; ►Allaha dua ►Yaradana dua. ►Allah'a tevekkül ►Fakirin ekmeği tatlı olur oğlum, ►Dost kimdir? Allah ı ve Ahireti hatırlatan ►Düşman kimdir? Unutturan ►Yaptığın iyiliği unut, gördüğün kötülüğü unut Dünyanın en mutlu kişisi sensin ►Ödemek niyetiyle borçlanana ödemekte Allah yardım eder. ►Karanlıktan şikâyet etmek değil mesele bir mum yakmak ►Varlıkla imtihan darlıkla imtihandan zordur. ►Belaya sabır her müminin karıdır anma nimete sabır er müminin karıdır. ►Maddiyatta arkada olana maneviyatta önde olana bakarsa insan dünyada mutlu olur ►Allah'ı unutmaz yaptığı iyiliği ve gördüğü kötülüğü unutursa dünyanın en mutlu insanı olur ► Az yiyirem hekime işim düşmez, Düz gidirem hakime işim düşmez Azeri atasözü ► FON MÜZİK ►Fon Müzik Furkan Atmaca Can Kazaz - Bunca Yıl (Ney Cover) Link:
Furkan Atmaca Mark Eliyahu - Journey (Ney Cover) Link:
Furkan Atmaca' ait olup izin alınarak kullanılmıştır. Video içeriği ÜLKE TV programı Arafta Sorular - Hayati İnanç - 13 Ekim 2019 Programın Tamamına bu linkten ulaşa bilirsiniz.
Hayati İNANÇ;'ın kendine has anlatımı ile Esra Elonü'nün sunduğu Arafta Sorular programında söylediği güzel sözleri , tavsiyeleri , nasihatları , kıssaları... Esra Elönü’nün hazırlayıp sunduğu Arafta Sorular her Pazar Ülke TV’de… Hayati İNANÇ ; Kimdir? ¦Denizli, 1961 doğumlu. ¦İstanbul Hukuk 1984 mezunu. ¦Avukatlığın yanı sıra yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yaptı. ¦“En değerli iş insana yatırım” inancında. ¦Klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmak hayat tarzı. ¦TRT de “Can Veren Pervaneler” programını hazırlayıp sunmaktadır. ¦Aynı isimle 5 kitap neşretti.’; Her türk erkeği günde usta işi bir gazel okumalıdır ve her türk erkeğinin ezberinde 10 beyt yer almalıdır. Bu inançla hazırlanmıştır. TAVSİYE KİTAPLAR ►ŞEVÂHİD-ÜN NÜBÜVVE ( MEVLÂN ABDÜRRAHMÂN CÂMÎ ) ►can veren pervaneler kitabı 1 ►can veren pervaneler kitabı 2 ►can veren pervaneler kitabı 3 ►can veren pervaneler kitabı 4 ►can veren pervaneler kitabı 5 https://www.hayatiinanc.com/tavsiye-ettigimiz-kitaplar/ GÜZEL ŞİİR ve EĞİTİM VİDEOLARIMIZ ►Allah Bir Diyor
►Hz Âişe (r. anhâ ) https://youtu.be/R34t9vdH_Ds ►Nef i - https://youtu.be/zQ5CG4PNU9E ►Allahaısmarladık | https://youtu.be/JTpRRf9JFcY ►Gelsen De Bir Gelmesen De: https://youtu.be/gHE-he_gkUA ►Sabır Şiiri : https://youtu.be/lihUrCxfzBc ►Kim Beni Nerden Bilecektir | https://youtu.be/F-rs7XseW1s ►Ateşdüri: https://youtu.be/56S2Kdhp3fc ►Eserlerimiz: https://youtu.be/6MAvLaOvfTY ►Gittin :https://youtu.be/woy7MecTbh0 ►DİVAN EDEBİYATI : https://youtu.be/5FC9Qos2QuQ ►Vakit : https://youtu.be/09z9nlwWq6U ►CAN VEREN PERVANELER https://youtu.be/kWt19iXQYcs ►Hastayım Yalnızım https://youtu.be/kfH_fSLVLiw #Hayatiinanç #Güzelsözler #Allahadua #CanVerenPervaneler #hayatiinanc #sözşiirkanalı SÖZ ŞİİR Youtube Türkiye kanalına hoş geldiniz. Her gün yeni şiir videoları. Bir birinden güzel sözler. Kıssalar, İnsanı düşünceye sevk eden hikayeler. Türk Tarihin den Kesitler. Edebiyatımızdan örnekler. Divan edebiyatı. Berceste beyitler. Mesnevi hikayeler. Birçok güzelliği bir araya toplayarak, Bazen neşeli, eğlenceli, komik ve bazen duygusal, bazen öğretici, Eğitici, yeni bilgiler ve ruha şifa yeni İçerikler yüklüyorum. Bizlere destek olmak amacıyla videomuzu beğenip ve kanalımıza hala ABONE değilseniz " ücretsiz " bir şekilde ABONE olabilirsiniz. ► © VİDEOLARIN BAŞKA KANALLARA YÜKLENMESİ YASAKTIR. İçerikleri beğendiyseniz Sevdiklerinize... Beğenmediyseniz Sevmediklerinize Tavsiye etmeyi İhmal etmeyiniz... Söz nisan yağmuru gibidir. Hesapsızca yağar ancak deniz kulağına düşen inci olur.
 


Top Bottom