SOKAK İmamoğlu, Kanal İstanbul'a Karşı Çıktı ! Vatandaş Ateş Püskürdü

Sadullah

Tanınmış üye
Katıldı
20.09.2019
Puanlar
8
İmamoğlu, Kanal İstanbul'a Karşı Çıktı ! Vatandaş Ateş Püskürdü

Ekrem İmamoğlu'nun "Kanal İstanbul" yalanına AK Parti'den belgeli yanıt verdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Toplantısı'na Kanal İstanbul t*rtışması damga vurdu. AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Kanal İstanbul'u 'cinayet' olarak nitelendiren İBB Başkanı İmamoğlu'na sert sözlerle yüklendi. "Bir CHP'linin projelere karşı çıkması bizim için yadsınacak bir şey değil" ifadelerini kullandı. Öte yandan Göksu, yaptığı açıklamada İBB Başkanı İmamoğlu'nun "Kanal İstanbul projesi halka sorulmadı" iddiasını da belgelerle çürüttü. Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. "Ben hayatımda hiç dilsiz şeytan olmadım. Konuşacağız kardeşim. Beni bir kişi ikna edemez kardeşim" diyen İmamoğlu, "Beni bilim ve akıl ikna edecek. Bilim ve aklın yatmadığı hiçbir şeyin peşinden gitmeyeceğim. Bu bir siyasi mesele değildir" ifadelerini kullandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, deniz çalıştayında yaptığı açıklamada bir kez daha Kanal İstanbul'u yaptırmayacağını söyledi. Düzenlediği deniz çalıştayında Kanal İstanbul projesine ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, projeyle ilgili düşüncelerini paylaştı. "Bu bir siyasi mesele değildir. Bu biri istedi diye ya da istemedi diye yapılıp yapılmayacak bir şey değildir. Bu akıl işidir. Bu sebeple sürece özellikle dahil olmanızı diliyorum." diyen Ekrem İmamoğlu, projeyi yaptırmayacağını belirtti. "Beni bu konuada kimse ikna edemez" “Kanal İstanbul” projesiyle ilgili görüşlerini dile getiren İmamoğlu, “Ben hayatımda hiç dilsiz şeytan olmadım. Konuşacağız kardeşim. Beni bir kişi ikna edemez kardeşim. Beni bilim ve akıl ikna edecek. Bilim ve aklın yatmadığı hiçbir şeyin peşinden gitmem, gitmeyeceğim. Milletimiz de gitmeyecek" dedi. "Neymiş adalardaki villaları satacakmışız" İmamoğlu, Kanal İstanbul’un rant bağlantısını şu sözlerle örneklendirdi: “Önce o neydi biliyor musunuz? Marmara’da 3 ada projesiydi. Oradan çıkarılan hafriyatla Bakırköy’ün, Avcılar’ın Büyükçekmece’nin önüne 3 tane ada kurulacak. Daha ilerisini söyleyeyim mi? BİMTAŞ şirketimizde var. Projeler çalışılmış, o adaların üzerine villalar konulmuş, o villalarla yapılan projeler getirilmiş Avrupa’daki konut fuarlarında ve uluslararası konut fuarlarında tanıtılmış. Neymiş? 2-3 milyon dolara da o adalarda villa satacağız. İstanbul’un ihtiyacına bak ya.” İmamoğlu: Kimse 3 çocuk babası vatandaş Ekrem'e kanal İstanbul'u dayatamaz İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nin Aralık ayı toplantısını yöneten Başkan Ekrem İmamoğlu, tartışılan Kalan İstanbul ve Melen Barajı projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İstanbulluların yüzde 88’nin Kanal İstanbul ile ilgili fikrinin bulunmadığını belirterek, Ocak ayında kamuoyuna açık çalıştay yapacaklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllar önce "Çılgın Proje" olarak açıkladığı Kanal İstanbul, son günlerde yeniden gündemde. Kanal İstanbul projesine karşı olduğunu defalarca dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarının arasına bir yenisini daha ekledi. Kanal İstanbul projesinin İstanbul'a ihanet olacağını söyleyen İmamoğlu, projeyi "ucube" olarak nitelendirdi. Ekrem İmamoğlu, "Marmara Denizi'ni etki altına alacak bu olumsuzluk, sadece İstanbulla ilgili bir olumsuzluk değildir. Tarım ve orman alanları yok olacak. Marmara Denizi aşırı oranda kirlenecek. Marmara'daki canlı yaşamını da derinden etkileyecek. Balıkçılıkla geçinen insanlar zor durumda kalacak. Kanal aynı zamanda iklim değişikliğine sebep olacak. Bu proje için harcanması gereken para ile; yani 75 milyar lira ile ülkede kaç cazibe merkezi üretilebilir. Bunları düşünün. Kaç fabrika ve okul yapabiliriz. Kanal İstanbul projesi nedir? İşte Kanal İstanbul'un özellikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 yılında dile getirdiği Kanal İstanbul projesi hayata geçiriliyor. Vatandaşlar, Kanal İstanbul'un özelliklerini ve proje hakkında detayları merak ediyor. Peki, Kanal İstanbul projesi nedir? İşte Kanal İstanbul'un özellikleri... Video Player KANAL İSTANBUL'UN ÖZELLİKLERİ NELER? KANAL İSTANBUL PROJESİ HAKKINDA DETAYLAR... KANAL İSTANBUL'UN FAYDALARI NELERDİR? kanal istanbul 2019 kanal istanbul ihalesi kanal istanbul ne zaman başlayacak kanal istanbul son 24 saat kanal istanbul ne zaman başlayacak 2019 kanal istanbul son dakika 2019 kanal istanbul son durum cumhurbaşkanı kanal istanbul son 24 saat haberleri Kanal İstanbul Haberleri - Son Dakika Güncel Kanal İstanbul

Top Bottom